Spotkanie AZ Alkmaar kontra Heerenveen, wynik końcowy 3-0

W kolejce dziewiątej Eredivisie doszło do starcia pomiędzy drużynami AZ Alkmaar oraz Heerenveen. Spotkanie odbyło się na AFAS Stadion, a sędzią głównym był Jochem Kamphuis z Holandii. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ Alkmaar, którzy pokonali rywali rezultatem 3-0. Już na przerwę gospodarze prowadzili 1-0. Niesamowite występy zawodników AZ Alkmaar pozwoliły im na zdobycie trzech punktów w tej potyczce.

Pierwsza część: Sucha relacja

Mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i Heerenveen odbył się 21 października 2023 roku o godzinie 19:00. Spotkanie miało miejsce na stadionie AFAS Stadion w ramach 9. kolejki Eredivisie.

Przebieg meczu

Wynik końcowy meczu to 3-0 na korzyść drużyny AZ Alkmaar. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie, a wynik na przerwę wynosił 1-0.

W 11. minucie Vangelis Pavlidis strzelił pierwszą bramkę dla drużyny AZ Alkmaar, otwierając wynik spotkania. Niestety, nie podano informacji o asyście przy tej bramce.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę. W 59. minucie Pavlidis ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie drużyny AZ Alkmaar na 2-0. Asystę przy tej bramce zanotował D. de Wit.

W 76. minucie Pavlidis strzelił swoją trzecią bramkę w meczu, ustalając wynik na 3-0 dla gospodarzy. Asystę przy tej bramce zanotował Y. Sugawara.

Kartki

W trakcie meczu zostały pokazane żółte kartki dla obu drużyn. Riechedly Bazoer z drużyny gospodarzy otrzymał żółtą kartkę w 24. minucie. Z kolei Luuk Brouwers z drużyny Heerenveen został ukarany żółtą kartką w 12. minucie.

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.