Mecz Vitesse - Heerenveen zakończony wynikiem 1-3 dnia 2023-11-11 20:00 na stadionie GelreDome

W kolejce 12 Eredivisie doszło do pojedynku pomiędzy drużynami Vitesse i Heerenveen. Mecz odbył się w sobotę, 11 listopada 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie GelreDome. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Heerenveen, którzy pokonali Vitesse 3-1. Wynik na przerwę był remisowy - 1-1.

W niedzielnym starciu drużyna Vitesse podejmowała na własnym stadionie zespół Heerenveen w ramach 12. kolejki Eredivisie. Mecz odbył się na GelreDome. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3-1. Pierwsza połowa należała do zespołu gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie. Młody talent, M. Manhoef, wpisał się na listę strzelców po asyście M. van Ginkela. Jednakże goście szybko odpowiedzieli wyrównującym golem P. van Amersfoorta, który wykorzystał podanie od C. Nunnely'ego. Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał remis 1-1. W drugiej połowie to drużyna Heerenveen okazała się skuteczniejsza. W 78. minucie A. Tahiri ustalił wynik na 2-1, nie wykorzystując przy tym asysty. Kolejną bramkę dla gości zdobył I. Nicolăescu, asystującemu P. Bochniewiczowi, w 85. minucie. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Heerenveen. Mecz nie obył się bez emocji, czego dowodem były liczne kartki. Dla Vitesse żółte kartki zobaczyli Dominik Oroz oraz Marco van Ginkel, który ostatecznie otrzymał czerwoną kartkę w 69. minucie. Z kolei drużyna Heerenveen także nie obyła się bez kartek - Oliver Braude został ukarany żółtą kartką w 50. minucie. Spotkanie sędziował Edwin Van de Graaf z Holandii. Najbliższe mecze Vitesse to starcia z zespołami Ajax, Fortuna Sittard oraz Heracles, natomiast drużyna Heerenveen zmierzy się kolejno z zespołami Fortuna Sittard, Almere City FC oraz PSV Eindhoven.