Czy na prawdę na inwestycji w Bitcoina można zarobić fortunę?

Prawdopodobnie masz przyjaciela, który ma obsesję na punkcie Bitcoina i wszystkich innych cyfrowych tokenów tam. Ci ludzie są nazywani "kryptowalutami" lub "tokenami" i nie przestaną mówić o tym, jak musisz kupić cyfrowe tokeny. Ale co te wirtualne tokeny naprawdę oznaczają? Prawda jest taka, że szał na tokeny cyfrowe jest oznaką znacznie większych zmian zachodzących w świecie inwestowania. Stara praktyka kupowania akcji w celu inwestowania w całe firmy ewoluuje w nowszy sposób inwestowania swoich pieniędzy w mniejsze startupy, które mają większe szanse na sukces. Zamiast kupować akcje w firmie o ugruntowanej pozycji, takiej jak Google lub Nike, możesz kupić akcje w idei - jak inwestowanie w pomysł, zanim stanie się wielkim hitem. I o tym właśnie mówią kryptowaluty i tokeny, gdy wspominają o wirtualnych tokenach.

Czym jest kryptowaluta?

Crypto to skrót od "cryptography" - sztuki tajnych kodów. Crypto jest używane do opisania aktywów lub inwestycji, które są zabezpieczone przez kryptografię. Kryptowaluty to wirtualne tokeny, które są zabezpieczone kryptografią. Kryptowaluty są oparte na technologii blockchain - zdecentralizowanej elektronicznej księdze, która rejestruje wszystkie transakcje, które mają miejsce w całej sieci. I ta zdecentralizowana księga jest przechowywana w tysiącach komputerów jednocześnie na całym świecie.

Jak zainwestować w cyfrowy token?

Kiedy inwestujesz w token, kupujesz procent firmy. W zamian otrzymujesz kilka tokenów, które są obecnie bardzo mało warte. Mamy nadzieję, że wartość tych tokenów wzrośnie, gdy firma zyska na popularności, a jej tokeny staną się bardziej wartościowe. Aby zainwestować w cyfrowy token, musisz zarejestrować się w cyfrowym portfelu. Możesz stworzyć portfel od podstaw lub wybrać z wielu portfeli cyfrowych już dostępnych na rynku. Kiedy masz już swój portfel, możesz kupić istniejące tokeny lub zainwestować w nowe tokeny, które są na wczesnym etapie. Upewnij się, że badasz firmę stojącą za tokenem przed zakupem.